Gymy Kids - Ekip - 1

Gymy Kids Club

Odağında #cocuklarsporyapsin söylemi olan,
Çocuklara sporu sevdirmeyi hedefleyen,
Doğaya ve sanata yakın kalmayı önemseyen,
Her çocuğun biricikliği esası üzerine kurulmuş olan,
Sporu ciddiye alan ama oyun oynamanın sihrine de inanan,
Centilmenliği önemseyen,
Ekip üyelerinin tamamı öğretmen olan,
Anne babaları, çocukları, öğretmenleri ve uzmanları ile benzer hassasiyetlere sahip,

bir çocuk oluşumudur.

GYMY KIDS TAKIM ÜYELERİ

Tuncay Tahtacı

Marmara Üniversitesi BESYO Bölümü’nden mezun olan Tuncay, 2004’de başladığı yetişkinlerin spor yapması alanındaki rehberlik çalışmalarına, 2011 senesi itibarıyla, sırası ile Açı Okulları, Saint Joseph Vakfı Küçük Prens Okulları’da beden eğitimi öğretmeni ve basketbol koçu olarak rol alarak devam etti. Halen  İELEV Okulları’nda çalışmaktadır.

2017 senesinde şehir yaşamının çocuklar üzerindeki etkilerine meydan okuyan, çocukları spora, hareketliliğe ve merak duymaya teşvik eden Gymy Kids’i kurdu.

Hayali, Gymy Kids’in ülkenin her köşesindeki çocuğa doğru spor alışkanlıkları empoze etmesini mümkün kılmak. Her ay Parents Dergisi’nde çocuk ve spor üzerine yazıyor. Spora, seyahate ve mizaha ilgi duyuyor. Doğu’nun babasıdır.

Gymy Kids - Tuncay Tahtacı
Gymy Kids - Müge Yılmaz Tahtacı
Müge Yılmaz Tahtacı

Fransız Tevfik Fikret Lisesi ardından Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. 2001-2018 seneleri arasında Conrad, Hilton, Vodafone, Divan, Godiva, Abuissa Holding’de çalıştı. Doğaya duyduğu hayranlıkla ve kentli çocukların doğa ile ve sporla daha sık beraber olmalarına vesile olmak hayali ile 2017 senesinde kurduğu Gymy Kids’de halen çalışmakta olan Müge, toplumsal cinsiyet eşitliği ve dayanışma odaklı projelere, doğada yaşama ve seyahat etmeye ilgi duyuyor. Doğu’nun annesidir.

Atölyelerimizin içerik ve mevsimine göre beraber olduğumuz öğretmenlerimizi
birlikte tanıyalım

Gymy Kids - Zümra Lü Oktayoğlu
Zümra Lü Oktayoğlu

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümü’nde eğitim almanın yanı sıra Saint-Benoit Lisesi’nde okul orkestrasıyla beraber katıldığı yarışmalarda birçok ödül aldı. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okurken profesyonel müzik hayatına başladı. 2003’te kurulan İstanbul12 Orkestrası’nda kuruluşundan beri yer alarak 2011 yılında çıkardığı “ilk” albümünde flüt, söz yazarı ve yorumcu olarak bulunmuştur. Halen İstanbul12 ve çeşitli projelerde profesyonel müzik hayatına devam etmekte ve flüt öğretmenliği de yapmaktadır.

Gymy Kids - Tanju Kara
Tanju Kara

Tanju Kara 1990 doğumludur ve eğitimini Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Futbol, tenis, yamaç paraşütü, masa tenisi, badminton ve speedminton branşlarında uzmandır ve halen bu alanlarda öğretmenlik yapmaktadır. Bisiklet ve doğa sporları hobileri arasındadır.

Gymy Kids - Nuran Acar Bassenko
Nuran Acar Bassenko

Nuran Acar Bassenko, 1963 doğumludur ve Boğaziçi Üniversitesi mezunudur. Yurt içi ve dünyanın çeşitli ülkelerinde seyahat acentası, otel yöneticiliği eğitmenliği ve Hilton Worlwide adına otel açılışı yöneticiliği sonunda wellness dünyasına geçiş yapmış ve Yoga, qigong, tai chi, mindfullness, meditation, reiki, tibetian singing bowl, energy healing, colour and sound meditation facilitator, fletcher pilates olarak Hindistan (santhi yoga institude), Thailand (ecologic TCDF ), Cambodia (Angkor zen gardens ), Nepal (Himalayan yoga acedemy ve Purna yoga retreat merkezinde ve Dubai Piloga pilates & yoga center de dönemsel eğitmenlinliklerine devam etmektedir. Evli ve 2 cocuk sahibidir. Çocukların ve ebeveynlerinin dünyasına wellness getirmenin hepimizin yaşam amacı olmasi gerektigine inanan hocamız 2018 yaz döneminde Bodrumda Gymkids ekibimze katılmıştır.

Gymy Kids - Adem Şahin
Adem Şahin

Adem Şahin 1977 doğumludur. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunudur. 14 yıllık Beden Eğitimi Öğretmenliği, Zümre başkanlığı, Okul öncesi ve ilkokul seviyesinde Farklı Eğitim kurumlarında idarecilik yaptı. Doğa Sporları alanında uzmanlık, cimnastik, Akıl oyunları ve Eğitim koçluğunda birçok çalışmalara katılıp eğitimini aldı. Bu alanlarda Eğitim vermekte ve kendini geliştirmektedir. Evli ve iki çocuk sahibidir. Müziği, Seyahat etmeyi, Coğrafi gezileri, Trekking yapmayı, Futbol ve Tenis oynamayı sever.

Gymy Kids - Kadir Çelik
Kadir Çelik

Kadir Çelik 1993 doğumludur.

Eğitimini güzel sanatlar lisesinden sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümünden tamamlamıştır. Resim, heykel, video art, performans vb. Bir çok dijital ve görsel medyum ile çalışmaktadır. Anternatif sanat eğitimleri bağlamında bir süre Nesin Matematik köyünde bulunan ‘Nesin Sanat Köyün de’ birçok yaş grubuyla deneysel çalışmalar yapmıştır.

Çalışmalarını kendi kişisel atölyesinde  devam ettirmektedir. Doğa, spor, sanat birbirinden ayrılmaz bir şekilde hayatının odak noktasıdır.

Gymy Kids - Hasan Şahin
Hasan Şahin

Drama ve Fransızca Öğretmeni 2005-2008

Université du Maine’de Fransızca öğretmenliği ve Fransız dili ve Edebiyatı okumuş olan Hasan, Oyunun yabancı dil öğrenmedeki yeri ve önemi üzerine yazdığı tezi ile uyumlu olarak, eğitimde oyunu başrole almaktadır. Uzun yıllardır öğretmenlik yapmakta olan Hasan, son senelerde odaklandığı Yaratıcı Drama Liderliği eğitimi ile Yaratıcı Dramanın Yabancı Dil öğrenimindeki önemi ve yeri üzerine de çalışmalar yapmaktadır.

Gymy Kids - Ekibimiz - Petek Saraç
Petek Saraç

1987 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokul, Beden eğitimi öğretmenliği 2008 mezunu.

Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimlerinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisansını yapmaktadır. Mezun olduktan sonra bir süre fitness, aerobik eğitmenliği yaptı. 2010 yılından itibaren çeşitli özel okullarda beden eğitimi öğretmeni olarak çalıştı. 2018 yılında küçük yaş gruplarına Çocuk Yogası dersleri vermeye başladı. İleri düzeyde ingilize biliyor. İtalya’da kısa bir dönem anaokulu sınıflarına spor dersi vermiştir. Seyahat etmek ve doğa sporları hobileri arasındadır.

Gymy Kids - Ekibimiz - Necmi Karaca
Necmi Karaca

Necmi Karaca 1992 doğumludur.

Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü 2014 yılı mezunudur. Tekvando branşında milli takım adına yarışmıştır. Tekvando, yüzme, latin dansları branşlarında eğitim vermektedir. Erdem okulları, Fenerbahçe Koleji Spor okulları, Bahçeşehir koleji, Acıbadem Okullarında öğretmenlik yaptı. Son dönemde devlet okullarında tekvando okulları yapıp maksimum çocuğa ve yeteneğe ulaşmaya çalışmaktadır. Trekking, doğa sporları, dans etmek hobileri arasında.

Gymy Kids - Betül Polat
Betül Bolat

1994 İstanbul doğumlu.

MSGSÜ heykel bölümün de sanat eğitimini 3.’lük derecesiyle tamamladıktan sonra 24. Sakıp Sabancı özel ödülünü aldı. MSGSÜ heykel bölümü YL. eğitimine devam ederken, Marmara Eğitim Fakültesi ve MSGSÜ Eğitim Fakültesi ortaklığında gerçekleşen Pedagojik Formasyon eğitimi sertifikasını tamamladı.

 

Sanatsal açıdan heykelle sınırlı kalmayıp; performans, video art, enstelasyon gibi bir çok medyumla üretimlerine devam eder. Bu sayede çoklu disiplinler arasında hareket etmeyi seven bir tavra sahiptir. Bu durum sanatsal üretimi dışında meslek edindiği kurumlarda da kendini göstermiştir. Daha çok freelance olarak, eğitmenlik ve sahne dekor alanlarında çalışmıştır.

Doğal olanı, doğayı ve doğal malzemenin kullanımını, üretirken tüketmemeyi hedefleyen, bir anlayışla her şeye temas etme ve dokunarak öğrenmeyi hedefleyen bir bakış açısına sahiptir. Güncel olan yaşım pratiğini; doğa sporları ve sanatla birleştirir ve yaşamın kendisini bir sanat olarak görür.

Gymy Kids - Ekibimiz - Ayça Yılmaz
Ayça Yılmaz

Ayça Yılmaz 1998 doğumludur.

Eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. D kategori (2. Kademe) basketbol antrenörlük belgesine sahiptir. 2013 yılından beri aktif bir şekilde her yaş gruplarında Türkiye Basketbol Federasyonu altyapı liglerinde baş ve yardımcı antrenör olarak görev almıştır ve hala kız takımlarında antrenörlük görevine devam etmektedir. Aynı zamanda üç sezon boyunca Marmara Üniversitesi Spor Kulübü’nde korfbol oyuncusu olarak forma giymiştir.

Spor kültürünü en erken yaşlarda çocuklara benimsetmek ve bu kültürün toplumumuzun vazgeçilmez bir parçası haline gelmesini amaçlamaktadır.

Ekibimize Katılın

Siz de Gymy Kids ekibine dahil olmak isterseniz
özgeçmişinizi info@gymykids.com e-posta adresine gönderebilirsiniz. Ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.