Gymy Kids ile Minik Sporcular Fırtına Vadisi'nde

Tarih: 17-20 Haziran 2021
Yer: Çamlıhemşin, Rize
Konaklama: Ada Bungalov ve Kıyı Bungalov
gymykids-firtina-vadisi-17-20-haziran-2021

Minik Sporcularla birlikte çok heyecanlandığımız Fırtına Vadisi seyahatimizi 17 – 20 Haziran tarihlerinde Pokutsal Tur ile birlikte gerçekleştireceğiz. “Kaçkarlarda Bulut Olsam” “Karardı Karadeniz” ve daha birçok kitabın yazarı sevgili Uğur Biryol da seyahat boyunca bizlerle olacak. Yeşile, doğaya, muhteşem manzaralara hayran kalacağımız seyahatimizin detayları şöyle:

17 Haziran

Seyahatimizin ilk günü sabahı Trabzon havalimanında buluştuktan sonra, önce sizi Fındık Ocağı’nda kahvaltıya götürüyoruz. Karadeniz’de güne enerjik başlamanın ilk kuralı böyle gerektiriyor. Burada kuymaklı, tereyağlı, ballı kahvaltımızı aldıktan sonra yükseklere doğru yol almaya başlıyoruz, “Akar Hemşin deresi, Çat düzüne göl olur” türküsünün ilhamı olan bu yeri eğer daha evvel görmediyseniz, neden gelmediğinize hayıflanabilirsiniz. Çat vadisindeki asırlık çam ağaçlarının, geniş düzlüklerin, eski evlerin ve yaşamın tam ortasına gidiyoruz. Çat Vadisi’nden sonraki durağımız ise Elevit yaylası. 1800 metre rakımda, çam ağaçlarının içerisinden yaylada yürüyüşlerle temiz havayı içimize dolduracağız. Sonrasında otelimize dönüp akşam yemeğimizi alıyoruz. Masal saatimiz yemek sonrasında minik sporcuları bekliyor.

18 Haziran

Gelenekselleşmiş “Meraklısına sabah sporu” muzun ardından kahvaltımızı yapıyoruz ve yola çıkıyoruz. Bugünkü gezimiz Kotençur’a   Amlakit yaylasında yaylacılık yapanlar için Kotençur, yakındaki uzak bir hayal gibidir. Yukarı yayla kavramının hakkını tam anlamıyla veren, hatıralarıyla ayaktaki bu güzelim yaylada zamanı durdurup, sessizliğin sesini dinleyeceğiz tam manasıyla… Üç bin metreye yakın yükseltideki orman gülü florasının içerisinden yürümek muhteşem bir deneyim… Kotençur’a, Palovit Vadisi üzerinden Amlakit yaylasına gidip, oradan yürüyerek ulaşacağız. Kotençur yaylasından döndükten sonra Ufuk Pansiyon’da bir öğle yemeği molamız olacak. Öğle yemeğinden sonra ise orman yürüyüşüne geçeceğiz. Ormanda gerçekleştireceğimiz sanat atölyemiz ile doğada sanatın tadını çıkartacağız. Akşam yemeğimiz otelimizde, yemek sonrası müzik zamanı.

19 Haziran

Sabah sporumuz meraklılarına güzel bir gün başlangıcı yaptırırken, kahvaltımız sonrasında istikametimiz Pokut ve Sal yaylaları. 2 bin metreye kadar çıkıp, Kaçkarları seyre dalacağız. Burada gerçekleştireceğimiz doğada müzik atölyesi sonrasında, elde kalan son patikalarda da yürüyeceğiz. Öğleden sonra ise Kendini Koruyan Mahalle deneyimini yaşayacağız. Burada teleferikle karşıya geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

20 Haziran

Son günümüze yine sabah sporumuz ile başlıyoruz. Fırtına Vadisi’ni turlayıp, eski köprüleri, değirmenleri göreceğiz. Öğle yemeğinde, Ortan Köyü’nde vadi manzaralı tarihi bir konakta 2 kız kardeşin bir kuzinede hazırladığı yerel lezzetlerin tadına varacağız. Ardından havalimanı yolunda bir çay fabrikasını ziyaret edeceğiz ve havalimanında bir sonraki seyahatimizde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Bu seyahat Pokutsal Tur tarafından TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir. Pokutsal Tur belge numarası 9376’dır.

Ada Bungalov ve Kıyı Bungalov

Dahil olan hizmetler

Trabzon havalimanı alış ve bırakış dâhil tüm transferler

İlk gün sabah kahvaltısı, son gün öğle yemeği dahil tam pansiyon konaklama

Teleferik aktivitesi

Zorunlu seyahat sigortası

Şirket organizasyonu ve rehberlik hizmeti

Tüm sanat ve spor atölyeleri

Hariçler

Uçak biletleri

Ekstra harcamalar

 

Ücretlendirme

1 Yetişkin 4500 TL

1 Çocuk 2500 TL

Nasıl kayıt olabilirim?
Bizlere 05306415932 numaralı telefondan ulaşarak kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Çocukların yaş aralığı nedir?
Seyahatlerimiz 2-12 yaş arası tüm çocuklar için uyum arz eder. Seyahatimiz 0-2 yaş arası çocuklar için ücretsizdir.

Ulaşım nasıl olacak?
Evet, seyahatlerimiz kendi araçlarımız veya tercihimiz olan ulaşım aracı ile otelde buluşmak suretiyle başlıyor.

Atölyelerde yetişkinler/aileler de bulunacak mı?
Seyahatlerimizde aileler, çocuklar ve öğretmenler hep bir aradayız. Aileler atölyeleri izleyebilir veya o zamanı kendileri için serbest zaman olarak görebilirler. Bu tamamen ailenin tercihine kalmıştır. Bizim amacımız ve yola çıkma niyetimiz: Ailelere, iyi öğretmenler nezaretinde ve rehberliğinde, bir çok coğrafyada, spora sanata ve doğaya yakın bir şekilde, ailece keyifli keşifler ve tatiller yapmayı mümkün kılmak.

Seyahatlere her anne ve baba katılmalı mı?
Gymy Kids tüm aile yapılarına ve tüm bakım verenlerin katılımına açık bir oluşumdur. Her aile, uygun gördüğü sayıda ebeveyn ile, çocuğa eşlik edebilir. Gymy Kids’de asıl misafir çocuk. Tüm ebeveynler bizim için çocuklara refakat amacıyla bizimleler.